Webp Формат Зображень: В Чому Його Переваги Для Seo? Upix Applied Sciences

Ті ж додатки від fb або OLX конвертують всі зображення в формат .webp за замовчуванням. Відомо, що для оптимізації під пошукові системи неймовірно важливо знайти «золоту середину» між розміром картинки і її якістю. Занадто великі файли будуть сповільнювати завантаження сторінки, а надто маленькі матимуть зернистість і почнуть погіршувати візуал. А все це впливає на поведінкові фактори, які дуже важливі для web optimization.

Таким чином, конвертація зображень в WebP допомагає просуванню сайту в пошуковій видачі. Ще в далекому 2010-му Гугл (Google) повідомив про розробку та впровадження нового формату для зображень — WebP. Однак тільки в 2020-му його використання стало дійсно доступним кожному. Провівши тести, переваги .webp формату в порівнянні з .png і .jpeg підтвердилися.

Обслуживание Изображений Webp На Сайте С Помощью Элементов Html

Формат .webp був презентований як поліпшена альтернатива форматам .png і .jpg. Головна його відмінність — невеликий розмір файлу без втрати якості. Але чому можливість його нормального використання з’явилася тільки зараз? Справа https://wizardsdev.com/ в тому, що раніше браузер Safari не підтримував цей формат. Тому всі користувачі продукції Apple не відчули б якихось змін. Багато веб-ресурсів досить давно використовують у себе WebP формат, замінюючи звичні всім PNG і JPG.

Крім того, Google провів власні дослідження і опублікував їх тут. Коли у вас на ресурсі не так багато контенту, то можна скористатися безкоштовним конвертером в WebP Squoosh від Google. В цьому випадку webp це вам не потрібно буде змінювати контент сторінок. Недостатком этого варианта является отсутствие предварительного просмотра. Меня это не устроило, нашла модуль получше, переходим к следующему пункту.